Peeling kwasem glikolowym

W dzisiejszej kosmetologii istnieje wiele różnych rodzajów chemicznych peelingów. Niektóre zwalczają pierwsze oznaki starzenia, inne głęboko oczyszczają naskórek. Jeszcze inne są częścią terapii trądzikowej i pryszczy. Peeling z kwasem glikolowym łączy wszystkie te grupy.

Ta procedura kosmetyczna jest szczególnie skuteczna w pielęgnacji problemowej i starzejącej się skóry twarzy. Kosmetolodzy i dermatolodzy zgadzają się, że peeling z kwasem glikolowym jest wyjątkowy pod względem skuteczności. W zależności od stężenia substancji czynnej może być zarówno powierzchniowy, jak i średni.

Mimo że preparaty z kwasem glikolowym są dostępne bez recepty, nie zaleca się przeprowadzania peelingu w warunkach domowych. Lepiej powierzyć tę odpowiedzialną procedurę profesjonalistom naszego salonu. Pod kontrolą doświadczonego specjalisty oczyszczanie skóry odbywa się bezbolesnie i szybko.

Czym jest peeling kwasem glikolowym?

Kwas glikolowy jest syntetyzowany z trzciny cukrowej. Skutecznie rozluźnia warstwę rogową skóry, poprawia krążenie krwi w tkankach. Cząsteczki kwasu przenikają głęboko do środka naskórka i intensywnie oddziałują na komórki.

Peeling kwasem glikolowym nadaje się do wszystkich typów skóry z wyjątkiem wrażliwej, można go wykonywać u osób powyżej 15 roku życia (z trądzikiem). Jednym z niezaprzeczalnych atutów tego zabiegu kosmetycznego jest jego skuteczność. Wyraźny efekt jest widoczny po kilku zabiegach i utrzymuje się przez długi czas. Jednocześnie okres rekonwalescencji po każdej sesji trwa nie dłużej niż siedem dni. W tym czasie górna warstwa skóry ulega całkowitej regeneracji. Odstępy między procedurami powinny wynosić około tygodnia.

Kosmetolodzy zalecają przeprowadzanie peelingu kwasem glikolowym w okresie jesienno-zimowym. W tym czasie aktywność słoneczna jest ograniczona, co oznacza, że proces regeneracji po oczyszczeniu będzie przebiegać szybciej i łatwiej.

Wskazania do peelingu kwasem glikolowym

Peeling kwasem glikolowym jest niezbędnym zabiegiem w ramach kompleksowej terapii przeciwstarzeniowej i przeciwtrądzikowej. Jego przeprowadzenie jest uzasadnione w następujących przypadkach:

  • trądzik i wysypki pryszczowe;
  • hiperpigmentacja skóry, duża liczba piegów, uszkodzenia spowodowane działaniem promieniowania słonecznego;
  • utrata elastyczności skóry;
  • zmarszczki o różnym stopniu głębokości;
  • pogrubienie warstwy rogowej naskórka;
  • blizny, rozstępy i świeże blizny;
  • rozszerzone pory.

Kwasowy peeling chemiczny może służyć jako etap przygotowawczy przed mechanicznym lub laserowym złuszczaniem, a także operacjami plastycznymi.

Lista przeciwwskazań

Peeling chemiczny z kwasem glikolowym nie jest zalecany podczas zaostrzenia przewlekłych chorób skóry. Procedury należy unikać, jeśli niedawno opalałeś się na słońcu lub przeszedłeś ostre zakażenie.

Skłonność skóry do tworzenia się przerośniętych blizn oraz pojawiania się naczynek krwionośnych to kolejne dwa punkty na liście przeciwwskazań. Peeling z kwasem glikolowym nie jest odpowiedni dla osób o ciemniejszej karnacji i ciemnych włosach. Kobiety w ciąży również powinny wybrać inne zabiegi.

Wyniki kursu peelingu kwasem glikolowym

Dermatolodzy podkreślają, że ocenę efektu po peelingu kwasem glikolowym należy przeprowadzić dopiero po zakończeniu pełnego kursu. Jeśli procedury zostały wykonane profesjonalnie, to efekt będzie wyraźny i trwały:

  • właściwości ochronne skóry znacznie wzrastają;
  • pory zwężają się, praca gruczołów łojowych normalizuje się;
  • powierzchnia skóry się wyrównuje;
  • przebarwienia, zmarszczki i rozstępy stają się mniej widoczne;
  • wysypki pryszczowe stopniowo zanikają;
  • skóra staje się bardziej elastyczna, kolor twarzy staje się jednolitszy.

Peeling chemiczny z kwasem glikolowym sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na inne środki kosmetyczne. Oznacza to, że kolejne procedury u kosmetologa będą bardziej skuteczne.

Algorytm przeprowadzania peelingu z kwasem glikolowym

Etap przygotowawczy rozpoczyna się na 14 dni przed samym peelingiem. W ciągu dwóch tygodni konieczne jest stosowanie specjalnego kremu zawierającego niewielką ilość kwasu glikolowego. W ten sposób pokrywy skórne są przygotowywane, zrogowaciałe komórki są zmiękczane.

W dniu zabiegu kosmetolog oczyszcza twarz, usuwa nadmiary sebum i resztki makijażu. pH skóry zostaje przywrócone dzięki tonikowi. Następnie preparat jest delikatnie nakładany na twarz pędzlem wachlarzowym. Pojawienie się nieprzyjemnych uczuć na tym etapie jest normą.

Aktywny składnik jest zmywany specjalnym neutralizatorem po 15-20 minutach. Następnie skóra jest nawilżana kremem lub maseczką. Przed wyjściem na zewnątrz należy koniecznie nałożyć środek z filtrem przeciwsłonecznym.

Specjaliści naszego salonu zapraszają na pełny cykl zabiegów pielęgnacyjnych wszystkich chętnych. Wykwalifikowani kosmetolodzy pomogą dobrać kosmetyki, udzielą szczegółowych porad dotyczących nurtujących pytań i wykonają wszystkie zabiegi w sposób jak najbardziej delikatny.

Ceny za peeling
Peeling AHA/BHA - twarz 180 zł
Peeling AHA/BHA - twarz + szyja 220 zł
Peeling AHA/BHA - twarz + szyja + dekolt 280 zł
Peeling BioRePeel - twarz 300 zł
Peeling BioRePeel - twarz + szyja 380 zł
Peeling BioRePeel - twarz + szyja + dekolt 450 zł
Peeling Medik8 MONO LACTIC 200 zł
Peeling Medik8 MONO MANDELIC 200 zł
Peeling Medik8 CLARITY SIGNATURE 250 zł
Dermapen + peeling AHA/BHA 500 zł
Dermapen + peeling AHA/BHA - twarz + szyja 600 zł
Dermapen + peeling AHA/BHA - twarz + szyja + dekolt 800 zł
Rezerwacja
online