Masaż próżniowy twarzy

Wśród procedur odmładzających twarz cieszy się dużą popularnością masaż próżniowy. Metoda ta, wykorzystująca ssące bańki, jest dość prosta, ale efekty są widoczne już po kilku zabiegach: owal twarzy staje się zauważalnie zarysowany, zmarszczki się wygładzają, a cienie pod oczami znikają. Przeanalizujmy dokładniej sekwencję przeprowadzania zabiegu, jego rodzaje, wskazania i przeciwwskazania.

Uwaga! Masaż próżniowy twarzy należy przeprowadzać nie częściej niż raz w tygodniu! Wykonywanie procedury z krótszym odstępem czasu może spowodować mikrourazy skóry.

Rodzaje masaży próżniowych twarzy

Rozróżniamy kilka rodzajów masaży próżniowych twarzy:

  • Nieruchome bańki, które są umieszczane na określonych obszarach skóry (zazwyczaj problematycznych) i pozostawiane na 10–15 minut.
  • Przesuwanie bańkami po skórze nawilżonej olejem, zgodnie z kierunkiem przepływu limfy.
  • Aparatowy. Masaż jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w plastikowe kubeczki z wbudowanymi rolkami. Działanie próżni jest wzmocnione masażem rolkowym. Szczególnie skuteczny jest taki masaż próżniowy do nosogubnych zmarszczek.
  • Procedura próżniowo-laserowa. To stosunkowo nowa metoda: bańka umieszczona na obszarze skóry jest napromieniowywana laserem, co w połączeniu z ciśnieniem próżniowym tworzy dodatkowy efekt przeciwzapalny.

Który konkretny masaż próżniowy jest dla Ciebie odpowiedni, zadecyduje lekarz kosmetolog w salonie urody. Przed zabiegiem przeprowadzana jest dokładna diagnostyka, zapewniająca maksymalny efekt i bezpieczeństwo.

Banki do masażu próżniowego

Obecnie do przeprowadzania tego zabiegu w salonach urody stosuje się kilka rodzajów medycznych baniek:

  • Silikonowe. Miękki materiał, łatwo ślizga się po skórze, co wyklucza uszkodzenia skóry.
  • Plastikowe. Prawdopodobnie najwygodniejsze w użyciu - utrzymują formę, łatwo się nagrzewają. Gumowa pompka na górze kopuły służy do odpompowywania powietrza. Po kilku naciśnięciach na pompkę można rozpocząć masaż próżniowy twarzy.
  • Szklane. Do ich użycia w praktyce kosmetologii decydują się tylko doświadczeni mistrzowie, ponieważ szkło jest ciężkie i istnieje ryzyko uszkodzenia delikatnej skóry.

Sekwencja wykonywania masażu bańkami

W naszym salonie w Warszawie będziesz mógł poddać się zabiegowi masażu próżniowego twarzy. Najlepiej wykonywać go przed weekendem, ponieważ po bańkach skóra staje się zaczerwieniona, może pojawić się lekki obrzęk.

Przed rozpoczęciem procedury twarz i dekolt są oczyszczane mleczkiem kosmetycznym. Następnie wszystko jest wykonywane w następującej kolejności:

  1. Rozgrzewanie twarzy w celu otwarcia porów.
  2. Nałożenie na skórę olejku kosmetycznego.
  3. Bezpośredni masaż próżniowy: mistrz przykłada banke do skóry, wyciąga powietrze i zaczyna poruszać nią wzdłuż linii masażu.

Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są zbyt cienka i wrażliwa skóra, obecność stanów zapalnych lub uszkodzeń.

Rezerwacja
online