Pedicure (paznokcie)

Pięknie wypielęgnowane stopy z perfekcyjnym pedicure to ważny element wizerunku każdej kobiety. Współcześni projektanci generują wiele pomysłów na to, jak wyglądać mają paznokcie u stóp. Stylowy pedicure w Warszawie można uzyskać w naszym salonie. Mają Państwa do swojej dyspozycji wykwalifikowanych specjalistów i najlepsze materiały kosmetyczne.

Dlaczego lepiej zrobić pedicure w salonie?

Wiele kobiet, a zwłaszcza mężczyzn woli samodzielnie wykonywać pedicure i doprowadzać do porządku paznokcie stóp, ale jeśli powierzysz swoje nóżki doświadczonemu specjaliście, to zyskasz co najmniej pięć rzeczy:

 1. Pedicure w salonie to godzina prawdziwego relaksu przy ulubionej muzyce lub audiobooku.
 2. Profesjonalny pedicure zapobiega takim problemom ze zdrowiem, jak wrośnięty paznokieć. Nieprawidłowe obcinanie paznokci podczas domowego pedicure jest główną przyczyną powstawania takiego problemu.
 3. Pedicure w salonie oznacza pełną sterylność narzędzi i środki aseptyczne, co zmniejsza do zera ryzyko wystąpienia stanów zapalnych i zakażeń po przycinaniu.
 4. Możliwe jest nałożenie żelowego lakieru na paznokcie stóp, co jest trudne do wykonania w domu, ponieważ do takiego pedicure trzeba kupić lampę UV i cały zestaw narzędzi.
 5. W salonie można zamówić dodatkowe usługi, takie jak usuwanie nagniotków, masaż stóp, parafinoterapia itp. co znacznie poprawi Twoje samopoczucie i wygląd zewnętrzny.

Przyjrzyjmy się bliżej, jakie rodzaje pielęgnacji paznokci można wykonać w salonie piękności.

Pedicure klasyczny

Pedicure klasyczny to tradycyjna metoda pielęgnacji paznokci, w której wykorzystuje się narzędzia tnące. Kolejność kroków specjalisty jest następująca:

 1. Usuwanie starej powłoki paznokci.
 2. Korygowanie kształtu i długości paznokci. Aby uniknąć wrastania paznokci, przycinaj je na prosto.
 3. Płytki paznokciowe są polerowane i piłowane.
 4. Zmiękczenie skórek dzięki substancjom zmiękczającym.
 5. Podniesienie kutykuli patyczkiem pomarańczowym.
 6. Wycięcie skórki nożyczkami do manicure z okrągłymi końcówkami.Wykonujemy ciągłe ruchy w celu uniknięcia zadziorów.
 7. Wcieranie oleju w naskórek.

Jeśli jest takie życzenie, to specjalista naniesie lakier do paznokci w wybranym wzorze. Cena pedicure nielakierowanego jest niższa od ceny pedicure z lakierem.

Pedicure mechaniczny

Tego typu pedicure lepiej nie robić na własną rękę. Doświadczeni specjaliści z naszego salonu świetnie znają pedicure mechaniczny. Charakterystyczną częścią zabiegu jest usunięcie skórek i zrogowaciałego naskórka za pomocą frezarki z różnymi nasadkami.

Rezerwacja
online