Makijaż

Wydawać by się mogło, że większość kobiet od lat wykonuje samodzielnie makijaż. Znają dobrze swoją cerę, mają swoje ulubione kolory i techniki, a także doświadczenie. Po co im więc wizażystka? W Pied-de-Poule wierzymy, że nawet najbardziej "doświadczone" panie potrzebują wizażystki. A teraz powiemy ci dlaczego.

Kiedy potrzebna jest wizażystka?

Główny problem polega na tym, że wydaje nam się, że pojęcia "makijaż" i "wizaż" nie wiadomo dlaczego to to samo, i że jeśli codziennie rano samodzielnie wyrównujemy kolor skóry, usuwamy opuchliznę pod oczami, a ustom nadajemy uwodzicielskie nawilżenie błyszczykiem, to jest to makijaż.

Gdy makijaż jest dopracowany w szczegółach i oparty na pełnej analizie wyglądu, typie kolorystycznym, rysach twarzy itp. oraz stylizacji włosów, korekty i koloryzacji brwi, możliwości przedłużania rzęs, to mamy do czynienia z wizażem.

W Pied-de-Poule wizażyści są często wzywani przed ważnymi wydarzeniami:

 • Uroczystości rodzinne - śluby, urodziny, chrzciny itp;
 • Delikatny makijaż na komunię;
 • Makijaż na komunię dla mamy;
 • Sesje zdjęciowe - możliwość wykonania makijażu tematycznego;
 • Wystąpienia publiczne - wystąpienie na profesjonalnej konferencji zawodowej, udział w show.

Czasami z usług wizażystki korzysta się dla urozmaicenia, z uwagi na chęć popatrzenia na siebie z innego punktu widzenia i z uwzględnieniem innej percepcji. Co usprawiedliwia takie podejście?

 1. Znasz siebie od urodzenia i malujesz się tak, jak kiedyś miałaś w zwyczaju, nie zważając na związane z wiekiem zmiany kształtu twarzy, opadające kąciki ust i oczu, stan skóry i typ kolorystyczny. Wizażystka Cię "tu i teraz".
 2. Specjalista posiada szeroką wiedzę specjalistyczną i umiejętności. Wie, jakie tekstury lepiej stosować przy różnych rodzajach oświetlenia, gdzie nie powinno być odblasków na twarzy, jak zniekształcić kolory w świetle studyjnym lub w świetle wieczornym itp.
 3. Profesjonalne kosmetyki używane przez wizażystów do makijażu, a także zgodność z technologią jego nakładania, gwarantują trwałość makijażu i jego właściwości antyodblaskowe (co jest ważne na każdej imprezie, gdzie będą robione zdjęcia).

Niektóre dziewczyny myślą, że nowoczesny sprzęt fotograficzny i fotoedytorzy potrafią zniwelować zły makijaż lub jego brak, ale tak naprawdę możliwości programów komputerowych są ograniczone, a obróbka zdjęć też kosztuje, dlatego też oszczędzanie na usługach wizażystki nie ma zbyt dużo sensu.

Jak powstaje kreacja

Wiemy juże, że makijaż i wizaż to nie to samo. Makijaż dzienny, makijaż wieczorowy, makijaż do sesji zdjęciowych, a tym bardziej na ślub, wymaga czegoś więcej niż tylko nałożenie makijażu.
Dobrze jest, gdy klientka przygotowuje się do wielkiego wydarzenia z wyprzedzeniem, a wizażystka ma czas na dobranie różnych wersji kreacji. Profesjonaliści analizują:

 • teksturę klienta - kształt i rysy twarzy, odcień skóry, długość i strukturę włosów, sylwetkę, charakter, temperament, sposób bycia.

Wszystko to jest potrzebne, aby zrozumieć, które kreacje klient będzie mógł "ucieleśnić" w określonych okolicznościach, a które absolutnie mu nie odpowiadają. Przecież nawet jeśli mówimy o, powiedzmy, rodzinnej uroczystości, to dziewczyna może tu wystąpić zarówno jako femme fatale, jak i skromna dziewczyna. Pozostaje tylko ustalić, jaka postać będzie dla niej organiczna.

Przy tworzeniu wizerunku do sesji zdjęciowej musimy uwzględnić:

 • Miejsce zdjęć - ważne jest zharmonizowanie koloru i faktury tła. Wszystko musi pasować do typu kolorystycznego modelki, gdyż w przeciwnym razie może się okazać, że jakiś kolor w kadrze będzie nieprzyjemnie cieniował skórę lub włosy;

Dopasowanie stylów w kadrze, np. dziewczyna w stroju biurowym nie będzie wyglądać dobrze w lesie, ale połączenie efektownej damy wyglądającej jak modelka z okładki kolorowego magazynu z zadbanym ogrodem to już ciekawa kompozycja.

Częściej jednak klienci zwracają się do wizażystów z gotowymi życzeniami dotyczącymi stylu i wizerunku. W tym przypadku zadaniem specjalisty jest obiektywna ocena, na ile ta wizja pokrywa się z jego profesjonalnym poglądem i albo iść tym tropem, albo taktownie przekonać klienta do swojego zdania.

Usługi makijażowe w Pied-de-Poule

Salon kosmetyczny Pied-de-Poule ma przyjemność zaoferować profesjonalny makijaż w przystępnych cenach. Wystarczy wybrać dogodny adres, niezbędną usługę z listy na stronie internetowej i umówić się na spotkanie poprzez wypełnienie prostego formularza.

W ramach usług wizażowych specjaliści studia:

 • stworzą makijaż dzienny, koktajlowy, light lub wieczorowy;
 • popracują nad brwiami;

Procedura nakładania makijażu obejmuje wszystkie tradycyjne etapy: oczyszczanie, nawilżanie, nałożenie podkładu i stworzenie idealnego tonu.
Procedura aplikacji makijażu obejmuje wszystkie tradycyjne etapy: oczyszczanie, nawilżanie, nakładanie podkładu i tworzenie idealnego tonu. Przestrzeganie tych zasad zapewnia skórze odpowiednią pielęgnację.

Specjaliści w salonie używają wysokiej jakości hipoalergicznych kosmetyków renomowanych firm. Elementy dekoracyjne dobierane są w zależności od charakteru imprezy i rodzaju makijażu. To znaczy, że makijaż dzienny wygląda naturalnie w świetle dziennym, ale makijaż wieczorowy jest przeznaczony do jasnego, sztucznego światła. Żaden z nich nie będzie "pływał" w świetle słonecznym ani w pomieszczeniach.

Skorzystaj z usług naszych wizażystów i zobacz siebie w nowym świetle!

Zapisz się na makijaż

Rezerwacja
online