Usuwanie żelowego lakieru do paznokci

Żelowy lakier do paznokci stosowany w popularnych technikach manicure jest niestety bardzo trudny do usunięcia. Zwolenniczki tej super trwałej powłoki zastanawiają się, jak usunąć ten materiał, aby nie zniszczyć paznokci.

W sieci można znaleźć wiele poradników, jak wykonać taki zabieg w domu. Oczywiście, nic nie jest niemożliwe i jeśli ćwiczysz, to całkiem realne jest samodzielne usunięcie lakieru żelowego. Niemniej jednak zazwyczaj dla paznokci kończy się to bardzo źle.

W Warszawie usunięcie lakieru żelowego w naszym salonie przez specjalistę przy pomocy specjalnego sprzętu jest szybkie i bezpiecznie dla paznokci.

Rodzaje profesjonalnego usuwania lakieru żelowego

Obecnie istnieją dwa sposoby usuwania lakieru żelowego: rozpuszczanie acetonem i mechaniczny sprzętowo (przy pomocy specjalnej frezarki). Każda z metod ma swoje wady i zalety. Przeanalizujemy obie procedury krok po kroku.

O rozpuszczaniu szelaku

Usuwanie lakieru żelowego przy pomocy rozpuszczalnika zawierającego aceton jest znacznie trudniejsze niż usuwanie zwykłego lakieru. Zwykły lakier można usunąć jeszcze dzięki zwykłym wacikom, szelak jednak trzeba zmiękczyć. Na każdym paznokciu umieszcza się wacik nasączony rozpuszczalnikiem, następnie każdy palec owija się folią i pozostawia na 10-15 minut. Niektórzy specjaliści zamiast folii stosują specjalne plastikowe nakładki, które usztywniają waciki i zapobiegają ich zsuwaniu się.

Następnie zmiękczony lakier żelowy jest ostrożnie usuwany przez specjalistę, a paznokcie po szlifowaniu i polerowaniu są traktowane olejem. Rozwiązanie to niemniej jednak ma jednak jedną wadę: z powodu długotrwałego kontaktu wałków paznokcia z acetonem często dochodzi do podrażnienia i zaczerwienienia skóry, można również odczuwać dyskomfort w związku z tym.

Metoda mechaniczna

Przy pomocy tej metody usunąć powłokę z lakieru żelowego może tylko doświadczony specjalista. Na początku sam proces z buczącą frezarką może wywołać lęk i nieprzyjemne skojarzenia z wiertarką dentystyczną. Jednak dobry sprzęt w postaci mocnej frezarki i odkurzacza wbudowanego w blat sprawi, że usunięcie lakieru żelowego ze wszystkich paznokci zajmie do 15 minut.

Metoda mieszana

Z uwagi na fakt, że powyższe metody usuwania lakieru żelowego z paznokci mają dość wymierne wady, to praktycy częściej stosują metodę mieszaną, która składa się z następujących kroków:

  • Odklejenie warstwy wierzchniej dzięki nakładkom frezarki
  • Rozpuszczenie wierzchniej warstwy środkiem zawierającym aceton lub usunięcie jej za pomocą delikatniejszej nasadki (w przypadku nietolerancji acetonu).

Przy takim podejściu ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia jest minimalne. Pamiętaj jednak, że dla zdrowia Twoich paznokci nie jest wskazana zbyt częsta wymiana szelaku. Nasi specjaliści zalecają przeprowadzanie takiego zabieg nie częściej niż raz w miesiącu. Wtedy Twoje dłonie zawsze będą wyglądały na zadbane i piękne.

Ceny za usuwanie żelowego lakieru
Usuwanie hybrydy 40 zł
Usuwanie przedłużonych paznokci 95 zł
Usuwanie przedłużonych paznokci 95 zł
Rezerwacja
online