Korekta przedłużonych paznokci

Nowoczesna technologia przedłużania paznokci rozwiązała wiele problemów z manicure. Nie można jednak wykonać tego zabiegu raz i zapomnieć o paznokciach na długo, bo wymagają one regularnej pielęgnacji.

Zabieg ten należy wykonywać co najmniej raz w miesiącu.

Pod tym pojęciem rozumiemy:

 • naprawę uszkodzonej warstwy nałożonej (jeśli jest to konieczne);
 • wygładzenie granic między paznokciem naturalnym a sztucznym.

Specjaliści salonu kosmetycznego PIED-DE-POULE w Warszawie wykonują różnego rodzaju zabiegi przedłużania paznokci, a także profesjonalną korekcję paznokci.

коррекция 5

Rodzaje korekty paznokci

Jeśli zdecydujesz się na zabieg przedłużania paznokci, to pamiętaj, że naturalne paznokcie zawsze odrastają. Praktyka pokazuje, że wielu klientom paznokcie dzięki pokryciu ich żelem rosną nawet szybciej niż zwykle, ponieważ żel chroni je przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Wraz z ich wzrostem zwiększa się niepomalowany obszar pod manicure, przez co manicure wygląda na niedbały. Problemem niemniej jednak nie jest tylko niechlujny wygląd. W miarę jak paznokieć rośnie, połączenie pomiędzy naturalnym i sztucznym paznokciem staje się mniej trwałe, ponieważ strefa naprężeń, czyli miejsce na paznokciu, które pochłania największe obciążenia, przesuwa się. To dwa najważniejsze powody, dla których nie należy pomijać korekty sztucznych paznokci.

Należy pamiętać, że optymalny odstęp między aktualizacjami ustalany jest indywidualnie, ponieważ tempo wzrostu paznokci jest różne u poszczególnych osób. Po pierwszym przedłużeniu zaleca się odwiedzenie specjalisty ds. paznokci co dwa tygodnie, aby ocenić stan paznokci i ustalić najlepszy czas na regularną kontrolę. W nagłych przypadkach, takich jak złamany paznokieć, konieczna będzie nieplanowana wizyta w salonie.

W zależności od stanu manicure i życzeń klientki, specjalista może zaproponować trzy rodzaje korekty:

 • Mini-korekta. Mini korekta to nieplanowany zabieg, który stosuje się w przypadku pojawienia się małych kieszonek, konieczności drobnych napraw niewielkich pęknięć lub zarysowań oraz w sytuacjach, gdy klienci chcą skorygować lub zmienić wykończenie dekoracyjne (design). W zależności od problemu i aktualnego stanu płytek paznokciowych zabieg może trwać od 30 minut do półtorej godziny. Jedną z opcji mini korekty jest likwidacja kieszonki na granicy naturalnego i sztucznego paznokcia dzięki biogelowi.
 • Korekta prosta lub średnia. Jest to normalna, zaplanowana i regularna korekta, która pozwala na utrzymanie rąk w ładzie przez cały czas. Twoja zwykła higienistka dłoni zaleci optymalny dla Ciebie odstęp czasu, tzn. dwa, trzy lub cztery tygodnie po przedłużeniu i poprzedniej korekcie. Wielkość granicy między paznokciem rodzimym a sztucznym może być wskazówką, tzn. jeśli ta różnica osiągnie 2-3 mm, to czas udać się na korektę. Manipulacja obejmuje obróbkę obszaru naskórka i grzbietów bocznych, a także modelowanie długości i kształtu paznokcia. Może to trwać od jednej do dwóch godzin.
 • Kompleksowa (poważna) korekta paznokci dotyczy nieplanowanych napraw. Procedura ta jest wymagana w przypadku poważnych uszkodzeń, takich jak schodzenie paznokcia, znaczące odpryski, pęknięcia, przemieszczenia i złamania paznokci. Złożona korekta polega na całkowitej wymianie paznokcia poprzez odpiłowanie sztucznego materiału za pomocą frezarki. W tym przypadku korekta może być utożsamiana z przedłużeniem paznokci.

Czas trwania i cena korekty, szczególnie w przypadkach nieplanowanych, mogą się znacznie różnić.

Коррекция нарощенных ногтей

Jak odbywa się korekcja paznokci przedłużonych

Procedura korekty nadmiaru paznokci akrylowych i żelowych zależy od celu i przyczyny zabiegu.

Aby uzyskać pożądany rezultat, musisz mieć:

 • wysokiej jakości narzędzia (lampa UV lub LED, środki antyseptyczne, zestaw do manicure i zestaw do przedłużania);
 • profesjonalne materiały eksploatacyjne;
 • praktyczne umiejętności pracy.

Technologia wykonania standardowej korekty planowej obejmuje kilka etapów:

 • Antyseptyczny zabieg dłoni.
 • Usunięcie starej powłoki dekoracyjnej.
 • Przygotowanie paznokci. Zabiegi na skórkach i wałkach bocznych.
 • Wyrównanie (opiłowanie) sztucznej powłoki paznokcia w miejscu połączenia z naturalną płytką paznokciową. W przypadku złamania paznokcia usuwa się go i wykonuje nowe przedłużenie. Paznokcie odpiłowuje się frezarką, a ze sztucznymi i naturalnymi paznokciami pracuje się pilnikiem.
 • Przed nałożeniem materiału należy przygotować powierzchnię, by nowy paznokieć zyskał odpowiedni kształt. Długość i kształt podlegają w tym przypadku korekcie.
 • Następnie paznokcie polerujemy.
 • Jeśli to konieczne, to paznokcie zdobimy (nail design).

Klientom przypominamy, aby przed zabiegiem nie stosowali olejowych produktów do pielęgnacji paznokci.

Коррекция нарощенных ногтей 4

Pielęgnacja paznokci po korekcie

Aby paznokcie jak najdłużej zachowały swoją pierwotną formę, należy unikać uszkodzeń mechanicznych oraz zminimalizować kontakt z agresywnymi środkami chemicznymi zawierającymi aceton i kwasy (m.in. chemia gospodarcza i kwaśne kosmetyki). Rękawiczki są zalecane np. do mycia naczyń i porządkowania domu. Unikać kontaktu z gorącą wodą i nagłymi zmianami temperatury (może to spowodować pęknięcia). Pielęgnuj dłonie i skórki kremami i olejkami do rąk zawierającymi witaminy. Paznokcie po korekcie powinny być traktowane w taki sam sposób jak po przedłużeniu paznokci.

Opinie klientów

 • Uwielbiam Twój salon. Szczególnie podoba mi się mistrz Yana w Shocie. Po jej zastosowaniu moje włosy wyglądają niesamowicie i są bardzo lśniące. Dla mnie jest to najlepszy salon pod każdym względem – zawsze fajna atmosfera i przyjaźni panowie.

 • Uwielbiam usługi stylizacji i makijażu w PDP. Zawsze bardzo fajna atmosfera, czuje się jak w domu. Dostaję też wiele komplementów na temat stylizacji i makijażu podczas różnych wydarzeń. I oczywiście zawsze polecam je moim znajomym.

 • Od ponad roku regularnie chodzę do PIED-DE-POULE na zabiegi pielęgnacyjne włosów BRAE. Dzięki niemu wyrosły mi zdrowe, długie włosy, o których marzyłam od dawna. Częściej niż opieką zajmuję się tylko stylizacją. Podoba mi się to, że mam do dyspozycji różnych specjalistów, ale zawsze otrzymuję tę samą profesjonalną usługę.

 • To są zabiegi, które wykonuję regularnie! Wszyscy mistrzowie zawsze słuchają próśb! Szczególnie upodobałam sobie Maxima w moich włosach, jest po prostu najlepszy! Jestem niezmiernie wdzięczny za jakość wykonanej pracy.

 • Chciałabym podziękować Waszemu salonowi! Uwzględniacie wszystkie moje życzenia dotyczące wyboru koloru włosów. Jestem  bardzo zadowolona z rezultatów!!! Miałam też zabieg na twarz i pedicure i bardzo mi się podobało!

 • Od ponad dwóch lat jestem stałą klientką sieci salonów PIED-DE-POULE. Najczęściej odwiedzam salon w centrum Kijowa , ponieważ jego lokalizacja jest dla mnie dogodna, a ponadto pracuje tam moja ulubiona wizażystka, Ira.

 • Poszłam na zabieg na włosy do Balmain (rozwiązał problem suchości włosów po rozjaśnianiu na blond). Artystka miała na imię Iya. Zrobiła mi wykład na temat pielęgnacji i pomogła wybrać odpowiednie produkty. Bardzo się cieszę, ten rytuał jest moją szansą na odbudowanie długości włosów po blondzie i warkoczach.

 • Salon PIED-DE-POULE to od wielu lat moje ulubione miejsce w Kijowie, którego nigdy nie zmieniam. Zawsze przyjazna atmosfera i wysoki poziom profesjonalizmu, i to jest ważne, jeśli przyjdziesz głodny, salon ma menu z pysznym i zdrowym jedzeniem, które dostarczane jest bardzo szybko!

 • Moja współpraca z salonem PIED-DE-POULE trwa już drugi rok, jestem bardzo zadowolona z jakości zabiegów, całego personelu i komunikacji. Uwielbiam to, że zawsze mogę znaleźć najlepszy czas, a także to, że dzięki salonowi nie omijają mnie żadne nowości z branży kosmetycznej, a zwłaszcza pielęgnacji włosów, bo tak bardzo je kocham!

Czekamy na Ciebie w naszym salonie

Dziękujemy!
Państwa zgłoszenie zostało wysłane, wkrótce skontaktujemy się z Państwem.
More:
Umów się
Inne sposoby zapisu