Korekta przedłużonych paznokci

Nowoczesna technologia przedłużania paznokci rozwiązała wiele problemów z manicure. Nie można jednak wykonać tego zabiegu raz i zapomnieć o paznokciach na długo, bo wymagają one regularnej pielęgnacji. Zabieg ten należy wykonywać co najmniej raz w miesiącu.

Pod tym pojęciem rozumiemy:

  • naprawę uszkodzonej warstwy nałożonej (jeśli jest to konieczne);
  • wygładzenie granic między paznokciem naturalnym a sztucznym.

Specjaliści salonu kosmetycznego PIED-DE-POULE w Warszawie wykonują różnego rodzaju zabiegi przedłużania paznokci, a także profesjonalną korekcję paznokci.

Rodzaje korekty paznokci

Jeśli zdecydujesz się na zabieg przedłużania paznokci, to pamiętaj, że naturalne paznokcie zawsze odrastają. Praktyka pokazuje, że wielu klientom paznokcie dzięki pokryciu ich żelem rosną nawet szybciej niż zwykle, ponieważ żel chroni je przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Wraz z ich wzrostem zwiększa się niepomalowany obszar pod manicure, przez co manicure wygląda na niedbały. Problemem niemniej jednak nie jest tylko niechlujny wygląd. W miarę jak paznokieć rośnie, połączenie pomiędzy naturalnym i sztucznym paznokciem staje się mniej trwałe, ponieważ strefa naprężeń, czyli miejsce na paznokciu, które pochłania największe obciążenia, przesuwa się. To dwa najważniejsze powody, dla których nie należy pomijać korekty sztucznych paznokci.

Należy pamiętać, że optymalny odstęp między aktualizacjami ustalany jest indywidualnie, ponieważ tempo wzrostu paznokci jest różne u poszczególnych osób. Po pierwszym przedłużeniu zaleca się odwiedzenie specjalisty ds. paznokci co dwa tygodnie, aby ocenić stan paznokci i ustalić najlepszy czas na regularną kontrolę. W nagłych przypadkach, takich jak złamany paznokieć, konieczna będzie nieplanowana wizyta w salonie.

W zależności od stanu manicure i życzeń klientki, specjalista może zaproponować trzy rodzaje korekty:

  • Mini-korekta. Mini korekta to nieplanowany zabieg, który stosuje się w przypadku pojawienia się małych kieszonek, konieczności drobnych napraw niewielkich pęknięć lub zarysowań oraz w sytuacjach, gdy klienci chcą skorygować lub zmienić wykończenie dekoracyjne (design). W zależności od problemu i aktualnego stanu płytek paznokciowych zabieg może trwać od 30 minut do półtorej godziny. Jedną z opcji mini korekty jest likwidacja kieszonki na granicy naturalnego i sztucznego paznokcia dzięki biogelowi.
  • Korekta prosta lub średnia. Jest to normalna, zaplanowana i regularna korekta, która pozwala na utrzymanie rąk w ładzie przez cały czas. Twoja zwykła higienistka dłoni zaleci optymalny dla Ciebie odstęp czasu, tzn. dwa, trzy lub cztery tygodnie po przedłużeniu i poprzedniej korekcie. Wielkość granicy między paznokciem rodzimym a sztucznym może być wskazówką, tzn. jeśli ta różnica osiągnie 2-3 mm, to czas udać się na korektę. Manipulacja obejmuje obróbkę obszaru naskórka i grzbietów bocznych, a także modelowanie długości i kształtu paznokcia. Może to trwać od jednej do dwóch godzin.
  • Kompleksowa (poważna) korekta paznokci dotyczy nieplanowanych napraw. Procedura ta jest wymagana w przypadku poważnych uszkodzeń, takich jak schodzenie paznokcia, znaczące odpryski, pęknięcia, przemieszczenia i złamania paznokci. Złożona korekta polega na całkowitej wymianie paznokcia poprzez odpiłowanie sztucznego materiału za pomocą frezarki. W tym przypadku korekta może być utożsamiana z przedłużeniem paznokci.

Czas trwania i cena korekty, szczególnie w przypadkach nieplanowanych, mogą się znacznie różnić.

Zapisz się na korekta paznokci

Jak odbywa się korekcja paznokci przedłużonych

Procedura korekty nadmiaru paznokci akrylowych i żelowych zależy od celu i przyczyny zabiegu.

Aby uzyskać pożądany rezultat, musisz mieć:

  • wysokiej jakości narzędzia (lampa UV lub LED, środki antyseptyczne, zestaw do manicure i zestaw do przedłużania);
  • profesjonalne materiały eksploatacyjne;
  • praktyczne umiejętności pracy.

Technologia wykonania standardowej korekty planowej obejmuje kilka etapów:

  • Antyseptyczny zabieg dłoni.
  • Usunięcie starej powłoki dekoracyjnej.
  • Przygotowanie paznokci. Zabiegi na skórkach i wałkach bocznych.
  • Wyrównanie (opiłowanie) sztucznej powłoki paznokcia w miejscu połączenia z naturalną płytką paznokciową. W przypadku złamania paznokcia usuwa się go i wykonuje nowe przedłużenie. Paznokcie odpiłowuje się frezarką, a ze sztucznymi i naturalnymi paznokciami pracuje się pilnikiem.
  • Przed nałożeniem materiału należy przygotować powierzchnię, by nowy paznokieć zyskał odpowiedni kształt. Długość i kształt podlegają w tym przypadku korekcie.
  • Następnie paznokcie polerujemy.
  • Jeśli to konieczne, to paznokcie zdobimy (nail design).

Klientom przypominamy, aby przed zabiegiem nie stosowali olejowych produktów do pielęgnacji paznokci.

Pielęgnacja paznokci po korekcie

Aby paznokcie jak najdłużej zachowały swoją pierwotną formę, należy unikać uszkodzeń mechanicznych oraz zminimalizować kontakt z agresywnymi środkami chemicznymi zawierającymi aceton i kwasy (m.in. chemia gospodarcza i kwaśne kosmetyki). Rękawiczki są zalecane np. do mycia naczyń i porządkowania domu. Unikać kontaktu z gorącą wodą i nagłymi zmianami temperatury (może to spowodować pęknięcia). Pielęgnuj dłonie i skórki kremami i olejkami do rąk zawierającymi witaminy. Paznokcie po korekcie powinny być traktowane w taki sam sposób jak po przedłużeniu paznokci.

Zapisz się na korekta paznokci

Ceny za korekta przedłużonych paznokci
Mistrz
Główny mistrz
Uzupełnienie przedłużonych paznokci 1 dł 290 zł
Uzupełnienie przedłużonych paznokci 2 dł 310 zł
Uzupełnienie przedłużonych paznokci 3 dł 340 zł
Uzupełnienie przedłużonych paznokci 4 dł 360 zł
Rezerwacja
online