Masaż

Masaż to zdrowie, odmłodzenie i relaks. Salon kosmetyczny PIED-DE-POULE oferuje masaże klasyczne, sportowe, antycellulitowe i inne. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez specjalistów o odpowiednim wykształceniu i dużym doświadczeniem praktycznym.

Masaże w Warszawie

Złe samopoczucie, bezsenność, zaburzenia metaboliczne, nadwaga, bóle pleców i mięśni, problemy ze skórą to powody, by zapisać się na sesję masażu.

W zależności od Twoich celów i założeń, zaproponujemy zabiegi, które pozwolą Ci na relaks i odstresowanie się, ujędrnienie skóry, polepszenie cyrkulacji limfy i metabolizmu, a także przygotowanie się do treningu. Jesteśmy wyrozumiali dla napiętych harmonogramów naszych klientów i świadczymy usługi w dogodnym dla nich terminie. Podczas konsultacji otrzymasz wskazówki, które pomogą Ci się przygotować do następnego zabiegu.

W PIED-DE-POULE zapewniamy wszystkie warunki do przeprowadzenia komfortowego zabiegu. Stosujemy wyłącznie wysokiej jakości kosmetyki najlepszych światowych producentów, tzn. naturalne organiczne oleje, kremy, maści rozgrzewające i chłodzące itp. Zapraszamy do salonu kosmetycznego PIED-DE-POULE w centrum Warszawy. Zamów pojedynczą sesję lub zapisz się na kurację o charakterze terapeutyczno-profilaktycznym.

Zapisz się na masaż

Rodzaje masażu

Istnieje wiele rodzajów masażu, różniących się techniką, obszarem zastosowania, celem czy czasem.

Wyróżnia się masaże na całe ciało oraz na konkretne obszary, np. masaż pleców, masaż szyi czy masaż brzucha w celu poprawy trawienia i zmniejszenia przyrostu masy ciała. Masaż trwa godzinę lub dłużej, i w tym czasie masowane są wszystkie części ciała oprócz głowy. Masażysta zaczyna od obszaru pleców i stopniowo przesuwa się w dół do stóp, po czym przechodzi na przeciwną stronę ciała. Masaż ogólny wykonuje się zazwyczaj w celach profilaktycznych, tzn. w celu poprawy stanu zdrowia organizmu.

Masaż sportowy to osobna kategoria. Stosuje się go w celu przygotowania osoby do dalszej aktywności lub pomocy w szybkim powrocie do zdrowia po uciążliwym wysiłku lub przedłużającym się znaczącym wysiłku. Masaż sportowy leczy wszystkie grupy mięśniowe. Czas trwania zabiegu to co najmniej godzina.

W masażu ajurwedyjskim, który polega na leczeniu biologicznie aktywnych punktów, pracuje się nad wszystkimi mięśniami, organami i układami. Zabieg skupia się na ogólnym zdrowiu organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Popularny w ostatnich latach jest masaż z drenażem limfatycznym, który normalizuje przepływ płynu limfatycznego. Po kilku takich zabiegach znikają obrzęki i nadmiar masy ciała, co poprawia odporność i normalizuje trawienie.

Masaż antycellulitowy skutecznie zwalcza brzydką pomarańczową skórkę, poprawia krążenie krwi i procesy metaboliczne w warstwie podskórnej. Aby uzyskać pożądany efekt i bardziej napiętą skórę w miejscach problematycznych, należy przejść kurację z 7-15 zabiegów, korzystając przy tym ze specjalnych kremów.

Masaż może być wykonywany ręcznie lub przy pomocy specjalnego sprzętu. W drugim przypadku stosuje się urządzenia (sprzęt) pomocnicze. Masaż mechaniczny wykorzystuje m.in. takie techniki jak podciśnienie i ultradźwięki.

W zależności od rodzaju i celu masażu oraz preferencji klienta, terapeuci stosują różne rodzaje technik masażu: masowanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie i wibracje. Na ogół stosuje się zarówno delikatne, jak i intensywne techniki.

Zapisz się na masaż

Przeciwwskazania

Choć masaż jest korzystnym i przyjemnym zabiegiem, to jednak są pewne sytuacje, gdy wskazane jest odłożenie go na później. Najlepiej przed wizytą u masażysty skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub wykonać badania lekarskie. Nasi masażyści zawsze skupiają się na stanie zdrowia swoich klientów.

Należy pamiętać, że leczenie chiropraktyczne nie jest zalecane osobom z poważnymi chorobami serca, płuc lub układu krwiotwórczego. W razie pojawienia się infekcji i stanów zapalnych, a także przy zaostrzeniu chorób przewlekłych, należy przełożyć wizytę u masażysty.

Zapisz się na masaż

Rezerwacja
online