Makijaż ślubny

W dniu ślubu wszystko powinno być idealne, także wygląd urody panny młodej. Dla wizażystów makijaż ślubny to osobny look, ponieważ łączy w sobie cechy wieczorowe i dzienne. Ma na celu podkreślenie wyglądu zewnętrznego panny młodej, ale tak, aby pozostał jak najbardziej naturalny.

Dobranie odpowiedniego makijażu od razu może być trudne, dlatego styliści praktykują makijaż próbny. Podczas sesji próbnej specjalista i panna młoda decydują o akcentach, omawiają ważne niuanse i podejmują ostateczną decyzję. Zapraszamy do umówienia się na makijaż ślubny i fryzurę w Warszawie. Profesjonalni specjaliści naszego salonu pomogą stworzyć harmonijny wizerunek. Oferujemy przystępne ceny za nasze usługi oraz wysoką jakość naszej pracy.

Zasady makijażu ślubnego

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć jest to, że makijaż ślubny potrzebuje każda panna młoda. Nawet najmłodsze i najpiękniejsze dziewczynki chcą podkreślić swoją atrakcyjność makijażem. Jeśli tego nie zrobimy, puszysta sukienka i efektowna fryzura będą przyciągać uwagę, a nie panna młoda, przez co kreacja będzie niekompletna.

Oto kolejne trzy wskazówki od doświadczonych stylistów:

  • Nie gonić za modą. Trendy przychodzą i odchodzą, ale Twoje zdjęcia ślubne zostaną z Tobą na całe życie. Nie eksperymentuj zbytnio, aby nie żałować, że wyglądasz zbyt ekstrawagancko.
  • Weź pod uwagę lokalizację. Makijaż może wyglądać zupełnie inaczej w zależności od oświetlenia. Na zewnątrz światło jest miękkie i rozproszone, natomiast w pomieszczeniach jest bardziej żółte i ostre. Spektrum makijażowe musi być dostosowane do tych warunków.
  • Ostrożnie z zabiegami upiększającymi przed ślubem! Najlepiej unikać wizyt w solarium i peelingów chemicznych tuż przed ślubem. Nie testuj swojej skóry, gdy data wielkiego wydarzenia została już zaplanowana.

Kosmetyczki zalecają, aby przed ślubem wykonywać tylko zabiegi pielęgnacyjne. Idealne są maseczki nawilżające, masaże i delikatne oczyszczanie.

Fryzury i makijaż na ślub wybieramy razem. Niezwykle ważne jest, aby się one łączyły i uzupełniały. Ważny jest również fason sukni, jak i ogólna stylistyka uroczystości ślubnej.

Przed pierwszym spotkaniem ze specjalistą znajdź przykłady makijażu, który Ci się podoba. Profesjonalista przestudiuje te przykłady i na ich podstawie stworzy unikalną wersję.

Cechy makijażu ślubnego

Makijaż ślubny powinien sprawić, że wygląd panny młodej będzie bardziej wyrazisty i świetlisty. Wszystkie wady, nawet te najmniejsze, należy ukryć, i jednocześnie podkreślić zalety. Ogólna paleta kolorów powinna być dobrana w zależności od typu urody. Do makijażu oczu zaleca się stosowanie produktów wodoodpornych, gdyż łzy szczęścia nie należą do rzadkości podczas ślubów.

Błysku i shimmeru nie powinno być za dużo. Lampy błyskowe aparatów fotograficznych mogą odbijać się w tych cząsteczkach, tworząc efekt tłustej skóry. Użycie produktów odbijających światło lepiej ograniczyć do określonych obszarów twarzy. Gotowy makijaż zawsze należy zabezpieczyć specjalnym sprayem. Makijaż powinien wyglądać świeżo i naturalnie nawet po wielu godzinach sesji zdjęciowej i tańca.

Trendy w makijażu ślubnym ciągle się zmieniają. W 2021 roku najciekawsze trendy są następujące:

  • Ciemnoczerwona szminka. Bogaty kolor ust nie zepsuje nawet najdelikatniejszej stylizacji. Uzupełnij look srebrnym lub złotym cieniem do powiek, długie włosy zbierz w niedbały kok.
  • Kreski ekspresowe. Stylizacja retro nawiązuje do potrzeby podkreślenia oczu. Dzięki dużym kreskom spojrzenie zyskuje na głębi i zagadkowości.
  • Błyszcząca skóra. Coraz częściej wizażyści mieszają podkład z rozświetlaczami, aby dodać skórze panny młodej naturalnego blasku. Dzięki tej metodzie twarz nabiera zdrowego blasku, wygląda świeżo i młodzieńczo.

Jeśli szukasz miejsca, w którym wykonasz piękny makijaż ślubny w Warszawie, to nasz salon jest idealnym wyborem. Skontaktuj się z administratorem w dowolny, dogodny sposób, aby poznać koszt usług i umówić się na konsultację.

Ceny makijaż
Light makijaż 115 zł
Makijaż dzienny 150 zł
Makijaż koktajlowy 185 zł
Makijaż wieczorowy 290 zł
Makijaż okolicznościowy 360 zł
Dodatkowe rzęsy 45 zł
Kurs makijażu dla siebie "Light - dzienny" 500 zł
Kurs makijażu dla siebie "Makijaż dzienny + transformacja w makijaż wieczorowy" 750 zł
Rezerwacja
online