Depilacja

Usuwanie niechcianych włosów to jedna z najbardziej popularnych i poszukiwanych usług w każdym salonie kosmetycznym. Studio PIED-DE-POULE nie jest tu wyjątkiem. W salonach Warszawy czekają na Ciebie wykwalifikowani mistrzowie i nowoczesny sprzęt.

виды процедур для удаления волос

Rodzaje zabiegów usuwania włosów

Depilacja to zabieg znany od starożytności. Ale dziś również klasyczna technologia stała się bardziej delikatna, pojawiły się również nowe technologie, takie jak laser i fotoepilacja.

Ponadto materiały są nieustannie rozwijane. Na rynku pojawiają się najróżniejsze woski dostosowane m.in. do różnych rodzajów włosów i do skóry o różnej wrażliwości. Opracowano nawet specjalne preparaty dla kobiet w ciąży. To samo dotyczy innych technologii, takich jak sugaring czy depilacja laserowa.

Niechciane włosy można rzecz jasna usunąć w domu, niemniej jednak często czynność ta przeradza się w prawdziwe tortury, bądź efekty pozostawiają wiele do życzenia.

Kontaktując się z salonem Pied-de-Poule, oszczędzisz sobie wielu problemów.

 1. Masażysta dokładnie przeanalizuje Twoje dotychczasowe doświadczenia i wysłucha Twoich uwag.
 2. Na podstawie stanu włosów, lokalizacji i obszaru, który ma być poddany zabiegowi, technik zaproponuje najlepszy sposób rozwiązania problemu.

Pied-de-Poule oferuje klientom depilację woskiem, depilację laserową oraz sugaring. Każdy z zabiegów ma swoją specyfikę i przeciwwskazania.

эпиляция воском

Zabieg z użyciem wosku

Do depilacji woskiem stosuje się dwa rodzaje wosku, ciepły i gorący.

Wosk gorący (topi się w garnku do topienia wosku w temperaturze około +550°C i nakłada się na gorąco):

 • jest stosowany na obszarach wrażliwych;
 • Nakładamy drewnianą szpatułką warstwę średniej grubości;
 • Usuwać w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów.

Resztki wosku można usunąć specjalnymi preparatami, a efekt depilacji utrzymuje się od 2 tygodni do miesiąca.

Ciepły wosk (topi się w specjalnych kasetach w temperaturze +450 °C):

 • Najczęściej używany do depilacji goleni i ramion;
 • Wosk nakładany jest za pomocą wałka z kasety;
 • Wosk usuwany jest za pomocą pasków papieru.

Ciepły wosk szybko osiąga temperaturę ciała i nie zdąży w realny sposób wpłynąć na żyły, a także doprowadzić do urazów pobliskich naczyń krwionośnych.

шугаринг эпиляция сахарная

Sugaring

Sugaring to depilacja woskiem przy użyciu pasty cukrowej, która składa się z cukru, wody i kwasku cytrynowego. Obecność wyłącznie naturalnych składników sprawia, że pasta jest uniwersalna i bezpieczna w użyciu, nawet dla alergików.

Inne zalety sugaringu:

 • Lepiej łapie włosy niż wosk;
 • Mniej bolesne usunięcie - przy sugaringu nie jest wykonywane wbrew wzrostowi włosów, ale w kierunku jego;
 • Nie występuje efekt termiczny na skórze.

Obecnie dostępne są pasty do różnych rodzajów włosów: sztywnych, cienkich, do stosowania na twarz itp. Ponadto depilacja cukrowa może być stosowana wszędzie, czy to na podudziach, czy w głębokich pachwinach, a efekt utrzymuje się od 2 do 6 tygodni.

лазерная эпиляция

Laserowe usuwanie włosów

Dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia można usunąć niechciane włosy nawet na 5 lat. Działanie metody depilacji laserowej opiera się na zniszczeniu mieszka włosowego, co tłumaczy tak długi okres.

Laserowe usuwanie włosów:

 • jest odpowiednie dla każdej części ciała i każdego fragmentu skóry;
 • jest bezbolesne, choć może powodować pewien dyskomfort;
 • nie uszkadza skóry.

Jedyną niedogodnością jest to, że do osiągnięcia pożądanego efektu wymagany jest cykl z 6-8 sesji. Laser jest również nieskuteczny w przypadku włosów blond lub siwych.

Przeciwwskazania do depilacji

Choć nowoczesne techniki depilacji są w zasadzie bezpieczne, to nawet w ich przypadku istnieje szereg względnych ograniczeń. Lekarz musi znać historię medyczną klienta, ponieważ niektóre choroby lub schorzenia są bezpośrednim przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

Kiedy nie możesz wykonać depilacji bądź przygotować się do zabiegu

Nie należy rozważać depilacji woskiem, jeśli w miejscu, gdzie rosną niechciane włosy, znajdują się rany, skaleczenia, stany zapalne. Trzeba poczekać do ich całkowitego wyleczenia.

Przeciwwskazaniem do depilacji woskiem lub pastą cukrową są również:

 • Pierwszy i ostatni trymestr ciąży. W tym okresie kobiety stają się bardziej wrażliwe i zabieg może być bardziej stresujący niż zwykle;
 • Cukrzyca (stadium zdekompensowane). W tym stanie skóra goi się znacznie gorzej i proces jest znacznie dłuższy, może dojść do zakażenia;
 • HIV i AIDS. W tych chorobach odporność jest znacznie obniżona, dlatego należy wykluczyć jakąkolwiek możliwość zakażenia;
 • Choroby onkologiczne. U osób, które zmagają się z tą chorobą, prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych w postaci alergii, infekcji i zapalenia skóry jest dużo większe;
 • Opryszczka. Może nigdy nie dać o sobie znać, dopóki kontakt z woskiem lub pastą jej nie uaktywni i nie przeniesie infekcji na czyste miejsca. Dotyczy zwłaszcza depilacji pachwin;
 • Zaawansowane postaci żylaków. Dodatkowa "stymulacja" w postaci mechanicznego lub cieplnego oddziaływania na ten obszar jest niepożądana.

Należy pamiętać, że niektóre mieszanki wosków lub past (to rzadkie, ale zdarza się) mogą wywoływać alergię.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania włosów

Lista przeciwwskazań do depilacji laserowej jest bardziej rozbudowana. Oprócz wymienionych powyżej zawiera:

 • Cały okres ciąży - wpływ zabiegów laserowych na płód nie został zbadany;
 • choroby wewnętrzne;
 • ostre infekcje dróg oddechowych, grypa i inne choroby zakaźne;
 • Przewlekłe choroby skóry, takie jak łuszczyca, zapalenie skóry itp;
 • przyjmowanie leków zwiększających wrażliwość na światło;
 • przypadki bielactwa w rodzinie.

Nie zaleca się laserowego usuwania osobom poniżej 18 roku życia. Unikać wizyt na plaży i w solarium przez 2-4 tygodnie przed i 2-3 tygodnie po zabiegu.

Klienci nie powinni ukrywać problemów przed specjalistami. Kierując się nimi, specjalista będzie w stanie wybrać najlepszą metodę depilacji, która w Twoim przypadku będzie najbardziej skuteczna i bezpieczna.

Opinie klientów

 • Uwielbiam Twój salon. Szczególnie podoba mi się mistrz Yana w Shocie. Po jej zastosowaniu moje włosy wyglądają niesamowicie i są bardzo lśniące. Dla mnie jest to najlepszy salon pod każdym względem – zawsze fajna atmosfera i przyjaźni panowie.

 • Uwielbiam usługi stylizacji i makijażu w PDP. Zawsze bardzo fajna atmosfera, czuje się jak w domu. Dostaję też wiele komplementów na temat stylizacji i makijażu podczas różnych wydarzeń. I oczywiście zawsze polecam je moim znajomym.

 • Od ponad roku regularnie chodzę do PIED-DE-POULE na zabiegi pielęgnacyjne włosów BRAE. Dzięki niemu wyrosły mi zdrowe, długie włosy, o których marzyłam od dawna. Częściej niż opieką zajmuję się tylko stylizacją. Podoba mi się to, że mam do dyspozycji różnych specjalistów, ale zawsze otrzymuję tę samą profesjonalną usługę.

 • To są zabiegi, które wykonuję regularnie! Wszyscy mistrzowie zawsze słuchają próśb! Szczególnie upodobałam sobie Maxima w moich włosach, jest po prostu najlepszy! Jestem niezmiernie wdzięczny za jakość wykonanej pracy.

 • Chciałabym podziękować Waszemu salonowi! Uwzględniacie wszystkie moje życzenia dotyczące wyboru koloru włosów. Jestem  bardzo zadowolona z rezultatów!!! Miałam też zabieg na twarz i pedicure i bardzo mi się podobało!

 • Od ponad dwóch lat jestem stałą klientką sieci salonów PIED-DE-POULE. Najczęściej odwiedzam salon w centrum Kijowa , ponieważ jego lokalizacja jest dla mnie dogodna, a ponadto pracuje tam moja ulubiona wizażystka, Ira.

 • Poszłam na zabieg na włosy do Balmain (rozwiązał problem suchości włosów po rozjaśnianiu na blond). Artystka miała na imię Iya. Zrobiła mi wykład na temat pielęgnacji i pomogła wybrać odpowiednie produkty. Bardzo się cieszę, ten rytuał jest moją szansą na odbudowanie długości włosów po blondzie i warkoczach.

 • Salon PIED-DE-POULE to od wielu lat moje ulubione miejsce w Kijowie, którego nigdy nie zmieniam. Zawsze przyjazna atmosfera i wysoki poziom profesjonalizmu, i to jest ważne, jeśli przyjdziesz głodny, salon ma menu z pysznym i zdrowym jedzeniem, które dostarczane jest bardzo szybko!

 • Moja współpraca z salonem PIED-DE-POULE trwa już drugi rok, jestem bardzo zadowolona z jakości zabiegów, całego personelu i komunikacji. Uwielbiam to, że zawsze mogę znaleźć najlepszy czas, a także to, że dzięki salonowi nie omijają mnie żadne nowości z branży kosmetycznej, a zwłaszcza pielęgnacji włosów, bo tak bardzo je kocham!

Czekamy na Ciebie w naszym salonie

Dziękujemy!
Państwa zgłoszenie zostało wysłane, wkrótce skontaktujemy się z Państwem.
More:
Umów się
Inne sposoby zapisu