Strzyżenie dzieci

Strzyżenie dzieci to odrębny rodzaj fryzjerstwa. Mistrz fryzjer powinien być nie tylko profesjonalistą, ale także wrażliwym psychologiem, aby znaleźć specjalne podejście do młodego klienta. W końcu, jeśli odpowiednio dbasz o włosy swojego dziecka od najmłodszych lat, będą one silne i zdrowe przez całe życie. Jeśli szukasz salonu fryzjerskiego dla dzieci w Polsce, umów się na wizytę u nas! Czekają na Ciebie przyjazna atmosfera i wybitny mistrz.

Cechy fryzur dziecięcych

Regularne strzyżenie jest zalecane dla dzieci w wieku od dwóch do trzech lat. Do tego czasu rodzice mogą samodzielnie przycinać zbyt długie pasma włosów. Jednak gdy dziecko trochę podrośnie, warto umówić się na wizytę u profesjonalnego fryzjera. Pierwsza wizyta w salonie fryzjerskim może być ekscytującym doświadczeniem, które przyniesie dziecku pozytywne emocje. Jeśli dziecku spodoba się ta wizyta, chętnie wróci i zacznie zwracać uwagę na swój wygląd.

Włosy dzieci są znacznie delikatniejsze i cieńsze niż u dorosłych. Skorupka włosa ma mniej warstw, co oznacza, że jest bardziej delikatna. Te czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze fryzury. Skomplikowane i zbyt skomplikowane fryzury nie są odpowiednie, ponieważ nie będą się dobrze utrzymywać na cienkich włosach. Długie grzywki lub asymetryczne pasma również należy pozostawić na później.

Główne kryteria, które powinna spełniać fryzura dziecięca:

 • Prostota. Dzieci nie potrafią same się uczesać, więc fryzura powinna być jak najbardziej zwięzła.
 • Wygoda. Nawet podczas aktywności fizycznej włosy nie powinny wpadać do oczu.
 • Dokładność. Kiedy włosy zaczynają odrastać, powinny zachować swój kształt.

Kolejnym ważnym niuansem jest szybkość. Mistrz musi pracować szybko i jednocześnie wydajnie. Na pracę przeznaczono nie więcej niż 40 minut. Dzieci mogą się kręcić, być kapryśne, zadawać pytania i chwytać narzędzia, ale fryzjer dziecięcy nie powinien tracić koncentracji. Utrzymując towarzyski nastrój, obcina włosy młodego klienta, zamieniając proces w ekscytującą grę.

Strzyżenie dla dziewczynek

Regularne wizyty w salonie piękności pomogą wpoić młodej księżniczce poczucie piękna. Przyjemne zabiegi kosmetyczne nie tylko poprawią nastrój, ale również wzmocnią pewność siebie. Najpopularniejsze fryzury dziecięce dla dziewczynek w Polsce to:

 • Bob
 • Czapka
 • Sessun
 • Pageboy.

Wszystkie te warianty są odpowiednie dla długich włosów. Można je ozdobić spinkami, wstążkami i kokardkami. Można również zdecydować się na grzywkę, ale nie powinna ona zakrywać oczu. Jeśli planujesz zaplatać włosy dziewczynki w warkocze i kłoski, lepiej jest utrzymać jednolitą długość.

Powinieneś odwiedzać fryzjera dziecięcego co 3-4 miesiące. Mistrz będzie dbał o utrzymanie czystej grzywki, przycinał końce i monitorował stan włosów. Do pielęgnacji włosów używaj hipoalergicznych szamponów i miękkiego grzebienia.

Fryzury dla chłopców

Współcześni chłopcy są równie modni jak dziewczęta. Stylowa fryzura jest podstawą wizerunku młodego dżentelmena, nawet jeśli jest jeszcze przedszkolakiem. Najczęściej chłopcy mają krótko obcięte włosy, ale coraz bardziej popularne stają się także długie fryzury.

Nasz salon fryzjerski dla dzieci w Polsce oferuje różne rodzaje fryzur dla chłopców, takie jak:

 • Jeż
 • Boks
 • Półboks;
 • Czapka.

W razie potrzeby nasz mistrz fryzjer może także "narysować" oryginalny wzór na skroniach lub z tyłu głowy za pomocą maszynki do strzyżenia. Tego rodzaju fryzura wygląda imponująco i z pewnością zachwyci innych.

Przygotowanie do wizyty u fryzjera

Aby wizyta u fryzjera była przyjemna i nie zajmowała dużo czasu, należy się do niej odpowiednio przygotować. Dzieci w wieku przedszkolnym mogą nieco obawiać się nieznanego zabiegu, dlatego warto opowiedzieć im o wszystkich niuansach. Powiedz dziecku, że dorośli robią fryzury, że jest to interesujące i zabawne. Możesz wymyślić bajkę lub ciekawą historię.

W przypadku dzieci w wieku szkolnym i nastolatków należy omówić samą fryzurę. Porozmawiaj z dzieckiem, zapytaj, jak chce wyglądać. Nie bądź kategoryczny, nawet jeśli nie podoba ci się pomysł fryzury. Zaproponuj alternatywę, wspólnie wybierzcie najbardziej odpowiednią opcję. Pokaż mistrzowi zdjęcia z przykładami, aby wynik spełniał wszystkie twoje oczekiwania.

Bądź blisko dziecka podczas zabiegu. Przebywanie w otoczeniu obcych osób może być dla dziecka przerażające, dlatego wspieraj je swoją obecnością. Chwal swoje dziecko i podziwiaj jego przemianę. Selfie w dużym lustrze i możliwość pokręcenia się trochę na fotelu pomagają się zrelaksować.

Po wybraniu jednego mistrza, staraj się zawsze umawiać z nim na wizytę. Dziecko przyzwyczai się do fryzjera i będzie postrzegać go jako przyjaciela, co znacznie ułatwi cały proces. Nasz salon to idealne miejsce na pierwsze strzyżenie! Już teraz możesz umówić się na wizytę.

Rezerwacja
online