Farbowanie włosów

Farbowanie włosów to kolejna popularna procedura, która pozwala rozjaśnić i uatrakcyjnić wygląd. Mistrzowie studia PIED-DE-POULE do Polski posiadają zarówno profesjonalne wykształcenie, jak i bogate doświadczenie w dziedzinie koloryzacji włosów.

Rodzaje farbowania włosów

W dzisiejszym świecie istnieje wiele technik farbowania włosów. Każda z nich jest oryginalna na swój sposób i każda daje spektakularny efekt. Porozmawiajmy o tych najbardziej popularnych.

окрашивание 3

Farbowanie włosów

Farbowanie włosów może być wykorzystana do dodania jasnych akcentów, podkreślenia objętości oraz stworzenia ciekawych kształtów fryzury. Ta technika wykorzystuje do 15 odcieni koloru jednocześnie. Może obejmować:

 • Część pasm
 • Strefa korzenia
 • Włosy od nasady aż po końce

Koloryzacja nie polega na płynnych przejściach i może opierać się na jednoczesnym użyciu kontrastujących kolorów.

окрашивание 4

Rozjaśnianie

"Rozjaśnianie włosów" to dość szerokie pojęcie, które obejmuje różne techniki. Ich wspólną cechą jest zasada częściowego rozjaśniania, w przeciwieństwie do pełnej jasnej koloryzacji.

Ta częściowa koloryzacja jest zwykle stosowana w celu imitacji włosów rozjaśnianych słońcem. Różne techniki i dobór odcieni pozwalają osiągnąć różne intensywności i efekty rozjaśniania. Zazwyczaj jednak klientkom salonów zależy na naturalności, aby wyglądały tak, jakby na ich włosach zawsze świeciło słońce, niezależnie od pogody.

 1. Balayage to metoda rozjaśniania, która tworzy płynne przejście między "rodzimymi" a rozjaśnionymi partiami włosów. Wykonując balayage, mistrz pozostawia pasma bez folii, co powoduje, że ton rozciąga się delikatniej i bardziej naturalnie.
 2. Shatush jest jedną z odmian techniki balayage. Technika ta polega na wstępnym czesaniu przed nałożeniem rozjaśniacza, co tworzy efekt subtelnych spalonek.
 3. Bronzing to świetna technika rozjaśniania włosów dla brunetek. Jaśniejsze pasemka są rozproszone na ciemnych włosach, co tworzy poświatę wokół twarzy, dzięki czemu staje się ona wizualnie bardziej promienna i młodsza.
 4. Ombre - charakterystyczne dla tego typu rozjaśniania jest to, że końcówki są albo znacznie jaśniejsze, albo znacznie ciemniejsze od nasady włosów. Aby tego typu koloryzacja nie wyglądała przesadnie, należy rozciągać kolor delikatnie i z poszanowaniem zasad koloryzacji. Wykonanie tego typu koloryzacji w warunkach domowych jest trudne i wymaga dużej precyzji.
 5. Airtouch to technika, w której pasma do barwienia są wybierane poprzez nadmuch powietrza z suszarki do włosów. Mistrz koloryzacji tworzy wrażenie delikatnego dotknięcia koloru na włosach.

Istnieją również inne techniki lub ich odmiany, takie jak kalifornijska, wenecka, podkreślanie welonu, itp. Wszystkie te techniki dają podobne efekty i opierają się na tych samych podstawowych zasadach.

Rozjaśnianie włosów nadaje się do różnych długości włosów, ale najbardziej doceni się wszystkie przejścia kolorów i odcieni na długości od łopatek w dół.

Oczywiście nie należy eksperymentować z rozjaśnianiem włosów w domu. Pomimo faktu, że rozjaśnianie wydaje się być prostą techniką, jest to technika, którą opanowuje się po wielu godzinach praktyki, tak jak mistrzowie salonów kosmetycznych PIED-DE-POULE.

Koloryzacja jednolita

Ten rodzaj koloryzacji uznawany jest za najpopularniejszy na świecie - wszystkie włosy farbowane są na jeden kolor, mniej lub bardziej zbliżony do oryginalnego lub wręcz przeciwnie. Z pomocą profesjonalnych farb można:

 • Radykalnie zmienić swój wizerunek;
 • Ukryć siwe włosy;
 • "Przymierzyć" nowy wygląd.

Czasami kobiety decydują się na farbowanie włosów na swój naturalny kolor, aby nadać im lśniący i jasny wygląd.

Zmiana z brunetki na blondynkę jest również możliwa, ale należy pamiętać, że taki proces może wymagać kilku wizyt u specjalisty i niekoniecznie spełnić nasze oczekiwania w 100%. Wiele zależy od struktury i naturalnego koloru włosów.

окрашивание 5

Tonowanie

Ta procedura, znana jako tonowanie, również polega na farbowaniu całej powierzchni włosów, ale jest uważana za bardziej delikatną niż koloryzacja monochromatyczna. Produkty tonujące nie penetrują struktury włosa na taką samą głębokość jak profesjonalne farby.

Jednak odcień utrzymuje się do pierwszego lub drugiego mycia włosów, gdy mają kontakt z wodą i szamponem.

мужское окрашивание волос киев

Koloryzacja włosów dla mężczyzn

W dzisiejszych czasach mężczyźni mają takie same możliwości jak kobiety jeśli chodzi o wyrażanie siebie. Profesjonalizm naszych mistrzów koloryzacji jest w pełni dostępny również dla mężczyzn. Nasi specjaliści w salonach PIED-DE-POULE doskonale wiedzą, jak kamuflować siwe włosy, farbować lub przyciemniać włosy w pożądanym odcieniu, biorąc pod uwagę cechy charakterystyczne męskich włosów.

Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego, dodać jasne kolory lub zmienić swój zwykły wygląd, nie wahaj się skontaktować z nami. Wykwalifikowani i kompetentni mistrzowie salonów PIED-DE-POULE dobiorą najlepsze rozwiązanie dla Twoich włosów, biorąc pod uwagę ogólny styl i Twoje życzenia. Możesz dowiedzieć się o cenach i umówić się na wizytę na naszej stronie internetowej lub u administratorów salonu.

Opinie klientów

 • Uwielbiam Twój salon. Szczególnie podoba mi się mistrz Yana w Shocie. Po jej zastosowaniu moje włosy wyglądają niesamowicie i są bardzo lśniące. Dla mnie jest to najlepszy salon pod każdym względem – zawsze fajna atmosfera i przyjaźni panowie.

 • Uwielbiam usługi stylizacji i makijażu w PDP. Zawsze bardzo fajna atmosfera, czuje się jak w domu. Dostaję też wiele komplementów na temat stylizacji i makijażu podczas różnych wydarzeń. I oczywiście zawsze polecam je moim znajomym.

 • Od ponad roku regularnie chodzę do PIED-DE-POULE na zabiegi pielęgnacyjne włosów BRAE. Dzięki niemu wyrosły mi zdrowe, długie włosy, o których marzyłam od dawna. Częściej niż opieką zajmuję się tylko stylizacją. Podoba mi się to, że mam do dyspozycji różnych specjalistów, ale zawsze otrzymuję tę samą profesjonalną usługę.

 • To są zabiegi, które wykonuję regularnie! Wszyscy mistrzowie zawsze słuchają próśb! Szczególnie upodobałam sobie Maxima w moich włosach, jest po prostu najlepszy! Jestem niezmiernie wdzięczny za jakość wykonanej pracy.

 • Chciałabym podziękować Waszemu salonowi! Uwzględniacie wszystkie moje życzenia dotyczące wyboru koloru włosów. Jestem  bardzo zadowolona z rezultatów!!! Miałam też zabieg na twarz i pedicure i bardzo mi się podobało!

 • Od ponad dwóch lat jestem stałą klientką sieci salonów PIED-DE-POULE. Najczęściej odwiedzam salon w centrum Kijowa , ponieważ jego lokalizacja jest dla mnie dogodna, a ponadto pracuje tam moja ulubiona wizażystka, Ira.

 • Poszłam na zabieg na włosy do Balmain (rozwiązał problem suchości włosów po rozjaśnianiu na blond). Artystka miała na imię Iya. Zrobiła mi wykład na temat pielęgnacji i pomogła wybrać odpowiednie produkty. Bardzo się cieszę, ten rytuał jest moją szansą na odbudowanie długości włosów po blondzie i warkoczach.

 • Salon PIED-DE-POULE to od wielu lat moje ulubione miejsce w Kijowie, którego nigdy nie zmieniam. Zawsze przyjazna atmosfera i wysoki poziom profesjonalizmu, i to jest ważne, jeśli przyjdziesz głodny, salon ma menu z pysznym i zdrowym jedzeniem, które dostarczane jest bardzo szybko!

 • Moja współpraca z salonem PIED-DE-POULE trwa już drugi rok, jestem bardzo zadowolona z jakości zabiegów, całego personelu i komunikacji. Uwielbiam to, że zawsze mogę znaleźć najlepszy czas, a także to, że dzięki salonowi nie omijają mnie żadne nowości z branży kosmetycznej, a zwłaszcza pielęgnacji włosów, bo tak bardzo je kocham!

Czekamy na Ciebie w naszym salonie

Dziękujemy!
Państwa zgłoszenie zostało wysłane, wkrótce skontaktujemy się z Państwem.
More:
Umów się
Inne sposoby zapisu