Masaż ajurwedyjski
Masaż ajurwedyjski to specjalna technika głębokiego oddziaływania na mięśnie i miękkie tkanki ciała. Podstawą tej metody jest koncepcja równowagi między aspektami fizycznymi i mentalnymi. Głównym celem tego rodzaju masażu jest zapewnienie swobodnego przepływu energii życiowej. Zgodnie z nauką ajurwedy, niemożność tego jest główną przyczyną wszystkich patologii. W salonach PIED-DE-POULE wykwalifikowani profesjonalni masażysci z przyjemnością otworzą przed klientami niezwykły świat wschodnich praktyk.


Wskazania i przeciwwskazania do masażu ajurwedyjskiego
Masaż ajurwedyjski pomaga w rozwiązaniu szeregu problemów, takich jak:
- ogólne osłabienie, chroniczne zmęczenie, apatia;
- problemy z krążeniem krwi;
- zastoje w układzie limfatycznym;
- gromadzenie się cholesterolu;
- bóle spowodowane osteochondrozą;
- bezsenność;
- stres, napięcie psychiczne i emocjonalne;
- niestabilne ciśnienie krwi;
- bóle głowy;
- schorzenia kręgosłupa, stawów itp.
Jednak, podobnie jak w przypadku każdego intensywnego oddziaływania na organizm, masaż ajurwedyjski ma pewne przeciwwskazania. Należą do nich:
- indywidualna nietolerancja i reakcje alergiczne na zioła i oleje, które są stosowane podczas procedury;
- przeziębienia, infekcje, przewlekłe choroby w fazie zaostrzenia;
- choroby skóry, rany, ropnie;
- problemy z układem pokarmowym;
- onkologia. Masaż ajurwedyjski jest również niewskazany w ciąży.
Nie należy lekceważyć przeciwwskazań. I chociaż specjalista z salonu PIED-DE-POULE z pewnością zapyta o Twoją historię choroby i obecny stan zdrowia, bądź też uważny wobec siebie.
Techniki masażu ajurwedyjskiego
W praktyce terapeutycznego oddziaływania na organizm stosuje się różne rodzaje masażu ajurwedyjskiego. Wszystkie podporządkowane są głównemu zasadzie - tworzenia równowagi między energią życiową a fizyczną, ale różnią się w sposób ich wykonania.
Abhyanga - ta technika masażu należy do klasyki ajurwedy. Technologia obejmuje energiczne działanie na ciało klienta za pomocą czterech rąk z użyciem olejków eterycznych i kadzidełek. Napływ energii i nabranie tonusu łączy się z głęboką relaksacją.
Marma - punktowe oddziaływanie na strefy energetyczne. Aktywuje funkcje ochronne i regeneracyjne organizmu, umożliwiając szybkie osiągnięcie dobrej formy fizycznej i psychicznej.
Garshan - technika "suchego" masażu, podczas którego masażysta nosi jedwabne rękawice. Powstające na skutek tarcia ładunki elektryczne zwiększają tonus skóry, odświeżają, eliminują nadmiar płynów.
Wszystkie te techniki stanowią tylko niewielką część wschodnich praktyk zdrowotnych. W rzeczywistości istnieje znacznie więcej opcji i metod. To, co będzie dla Ciebie odpowiednie, jest ustalane podczas indywidualnej konsultacji z specjalistą, tak samo jak długość kursu, cykliczność i nawet wybór olejków eterycznych i kadzidełek.
Zapisz się na masaż ajurwedyjski


Cechy charakterystyczne masażu ajurwedyjskiego
Masaż w duchu ajurwedy zakłada kompleksowe podejście. Do rozwiązania problemu klienta pracują zarówno ręce masażystów, jak i oleje, kadzidła, igłoterapia, rozciąganie itp.
Technologia większości procedur obejmuje również ciągłe dolewanie oleju. Mogą to być:
- słonecznikowy;
- rycynowy;
- oliwkowy;
- gorczycowy;
- olej kokosowy lub olej przygotowany według specjalnych receptur.
Olej jest podgrzewany do komfortowej temperatury i często mieszany z ziołami leczniczymi.
Specjaliści uważają, że najlepszym czasem na masaż ajurwedyjski jest rano lub wieczorem.
W salonach PIED-DE-POULE w Warszawie są gotowi świadczyć usługi związane z masażem ajurwedyjskim przez cały dzień. Słuchaj swojego ciała i przyjdź, aby spróbować nowych praktyk - być może to właśnie sprawi, że Twoje życie wejdzie na wyższy poziom jakości.